poniedziałek, 2 stycznia 2017

Opóźnieni jak zawsze

My jak zawsze opóźnieni, tak samo jak mój laptop lub przeglądarka Explorer. Mamy nowy rok, znowu przybywa nam lat i ubywa życia, tym optymistycznym akcentem rozpoczniemy post 😀

Mimo, że Sylwester już był, życzę Wam aby ten nowy rok, był o wiele lepszy od poprzedniego, więcej treningów z czworonogami, więcej aktywności fizycznej, weny do pisania i czego sobie tam jeszcze życzycie, po prostu SZCZĘŚCIA !!

Dla mnie ten rok był wyjątkowo.. dziwny. Rok w którym zdjęć było wyjątkowo mało i raczej pod względem fotografii stawiałam na naukę. Dołączyła do nas szalona Mini która przewraca się przez większość czasu, je lub po prostu śpi. Tak na prawdę zrobiłam bardzo mało rzeczy związanych z psami ale za to w moim prywatnym życiu działo się dużo.

Styczeń 

 
Styczeń.. Mimo, że w 2015 roku zaczynałam swoją przygodę z blogowaniem oraz fotografią to nie brałam tego jakoś na poważnie. Blog był prowadzony regularnie (no chyba, że przez wakacje wolałam spać do południa), zdjęcia były robione dla czystej zabawy, do ich zrobienia nie przykładałam większej uwagi. W styczniu 2016 roku jak widać zdjęcia nadające się do kosza (poruszone, złe kadrowanie i w ogóle wszystko). Już wtedy wiedziałam, że ten rok będzie bardzo leniwy.

Luty

  

 Eee, najchętniej większości tych zdjęć bym nie pokazywała ale jako, że to są wspomnienia z 2016 to muszę. Jak widać fotografia nadal leży a aparat błaga o pomstę do Nieba. Wszystkie zdjęcia robione w domu ponieważ zimna była dla mnie najgorszą porą roku z wszystkich możliwych (obecnie ulubiona pora roku). Dłuższe spacery były naprawdę sporadycznie, ale Bonusowi chyba to nie przeszkadzało bo sam pchał się do domu.

Marzec

 
 Wreszcie ostrość na niektórych zdjęciach. Nadal brak chęci na wyjście na dwór, z tego co pamiętam to z nudów zaczęłam z Bonusem od początku naukę sztuczek.

Kwiecień

 
Uwaga, wyszłam z domu. Zrobiło się trochę cieplej więc chęć do życia powróciła, wreszcie mogłam robić zdjęcia czemuś co wychodzi mi najlepiej - naturze. Właśnie w kwietniu dostaliśmy smycz do testów od firmy Flexi, dlatego poświęcałam się i chodziłam wyjątkowo późno na spacery z Bonusem. W kwietniu zaczęłam również biegać, bardzo amatorsko ale przynajmniej jakiś ruch był.

Maj

 

Fotografia psów nadal bardzo słabo mi szła, tak naprawdę do dzisiaj tak mam. Może gdybym lepiej wychowała Bonusa, nauczyła go skupiania uwagi w 100% na mnie i kilku nowych komend to może te zdjęcia jakoś by wyglądały. Jak widać po zdjęciu Pietrka zaczęła się zabawa Photoshopem. 

Czerwiec 

 
 Coraz bliżej wakacji, prawie zero nauki, dużo wolnego czasu i idealna pogoda. Powróciła chęć do sztuczkowania w tym miesiącu najlepiej potrafiłam wykorzystać dzień, miałam najwięcej energii którą w dużej części poświęcałam Bonusowi. 

 Lipiec 

 
Nadeszły wakacje no i się zaczęło. Trafił do mnie diabeł wcielony tak zwana Mini. Na zdjęciach Adriany wychodziła tak uroczo, wyglądała na taką spokojną.... do czasu aż trafiła do mnie i mogłam zobaczyć ją na żywo. Ileż to małe, kaciałowate coś miało energii i chęci do kochania. Widać było, że malutka dużo przeszła, gdy tylko zostawiało się ją na chwilę samą zaczynała się trząść, piszczeć, załatwiać się pod siebie. Oj tak, początki naprawdę były trudne. Najwyraźniej Mini już pierwszego dnia wiedziała, że może mi zaufać bo wszystkich dookoła się bała a za mną chodziła krok w krok. Niby chodziła za mną w kółko ale gdy chciałam zrobić jej zdjęcie to albo zamieniała się w sarenkę albo robiła najdziwniejsze z możliwych min. 

Sierpień

 
 Mimo iż coraz bliżej szkoły to uwielbiam ten miesiąc, nie tylko dlatego, że akurat w sierpniu mam urodzinki ale wtedy dzieje się najwięcej. Ogniska, spotkania z przyjaciółmi... długo by można wymieniać. W sierpniu udało mi się zrobić jedno z najlepszych zdjęć Mini.

Wrzesień 

  

 Miesiąc w którym co roku chodzimy razem z rodziną w góry, zaczyna się szkoła i psy znikają z moich fotografii. Czasami lepiej odpuścić niż męczyć się z czymś co i tak nie wyjdzie. Niestety psy w tym miesiącu zeszły na drugi plan.

Październik

  

Pogoda się psuje ale i tak nie jest to zły miesiąc... żaden miesiąc nie jest zły żeby coś zmienić.  Zdjęć coraz mniej ze względu na szkołę i późnią porę powrotu z niej. Hmm... może w tym roku będzie lepiej. 

Listopad 

 

Coraz zimniej, coraz bliżej zimy, coraz więcej pada.. Przez deszcz spacerów z psami prawie całkowicie nie ma, ani mnie nie ciągnie na przechadzki a tym bardziej psów. Deszcz jednocześnie daje duże pole do popisu (tak ja znowu o zdjęciach). 

Grudzień

 

 ZIMA ! SYLWESTER ! ŚWIĘTA ! Tak, to miesiąc w którym również dużo się dzieje, niestety jak dla mnie bez śniegu to wszystko nie ma uroku. Zdjęcia nadal tak jakby jesienne a to przecież zima.. I to jest mój jedyny warunek dzięki któremu uwielbiam zimę - śnieg. 
Trochę odchodząc od tematu zimy, to mam nadzieję, że Wasze psy spokojnie tak jak moje, przeżyły sylwestra i nic się nie stało.

Podsumowując, w tym roku nie zrobiłam kompletnie nic... Jestem najwyraźniej wielkim leniem i powinnam zacząć z tym walczyć. Tracę połowę życia na spaniu, siedzeniu przed komputerem bądź w domu.. No cóż, postanowień noworocznych jako takich nie mam bo zawsze są one takie same 😉
A Wy, macie jakieś postanowienia noworoczne ?

Pozdrawiamy
Patrycja&Bonus&Mini

9 komentarzy:

 1. U nas tak samo - nie zrobiliśmy nic, leniliśmy się. Nawet blog nie ruszył do przodu, mimo, że w tym roku będzie miał dwa lata :x Ja bym powiedziała, że cofa się xD
  Życzę Ci by rok 2017 był LEPSZY I BARDZIEJ PRACOWITY NIŻ 2016 XD

  Team L.U.C.K

  OdpowiedzUsuń
 2. Założenie bloga dało mi więcej motywacji, także w tym roku psie postanowienia noworoczne są, i to na naszym blogu.
  Nad moimi zdjęciami pracy jeszcze sporo, tym bardziej, że łaciaty to też jeden z tych psów, które są spokojne praktycznie tylko podczas snu. Zdjęcie na spacerze? Pomarzyć tylko. Jedynie w domu jakoś wychodzą, kiedy psiak odpoczywa, ale pies na tle kuchni, bo tam ma legowisko, nie wygląda najpiękniej.
  Twoje zdjęcia bardzo mi się podobają :)
  Pozdrawiamy,
  D&T

  OdpowiedzUsuń
 3. To nasz pierwszy wspólny rok i głównie skupialiśmy się na poznaniu siebie, socjalizacji i...relaksie :D Na 2017 rok nie mamy jakichś niezwykłych planów, ale i tak opublikowałam je. Życzę dużo motywacji!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne podsumowanie :) Również życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku
  oczamipsa365.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Trochę lenistwa się przyda ! :) Rok 2017 na pewno będzie lepszy ! Bardzo fajnie że napisałaś coś, bardzo miło się czyta Twojego bloga :)
  Pozdrawiam, Złoty Pies

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie mam żadnych postanowień, nawet na to jestem najwyraźniej zbyt leniwa ;D
  Pozdrawiamy
  http://aura-i-kompania-na-4-lapach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. 2016 też był dla nas strasznie leniwy, ale 2017 musi być lepszy! :D Zrobiliśmy liste postanowień, wiec jeśli jesteś ciekawa to zapraszam :3
  fuksmydreamdog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Piona, ja też jestem wielkim leniem! :) Również działamy z opóźnieniem, haha.
  Postanowień nie mam, bo nigdy ich nie realizuję. Może jedyne takie, to więcej czasu z psem.. ;)
  Aktywnego roku!

  fastyork.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam tak samo leń zżera połowę mojego życia. Grudzień bez śniegu nie ma tego uroku. Również uwielbiam zimę i z lata szczególnie sierpień (nie wcale nie mam też wtedy urodzin, btw. 4-ego).
  Wam na ten rok życzę mniej lenia! I żeby dużo się działo!
  Ps. czym robisz zdjęcia?
  Ps2. To zdjęcie Mini z lipca pobija wszystko :D

  OdpowiedzUsuń