niedziela, 31 lipca 2016

Co ma wspólnego zupa z psami ?

 
Otóż już tłumaczę o co chodzi, postanowiłam wziąć udział w "Soup" projekcie. Co prawda długo się opierałam i niezbyt chciało mi się bawić w tego typu rzeczy, ale patrząc na Mini i Bonusa im to się bardzo przyda. 
SoUp Project - czyli innymi słowy socjalizacja,  projekt ma na celu spędzenie sierpnia wraz z psami dosyć aktywnie. Każdy wyznacza sobie własne cele które stara się spełnić przez miesiąc.
Organizatorzy: Psie pytania oraz Mira Rottweiler 
  
 

 Nasze cele 

Mini

 •  Każda możliwa socjalizacja - malutka spina się przy każdym napotkanym psie a w mieście zaczyna świrować, boi się i zaczyna się cofać. Myślę, że główną przyczyną jest ilość ludzi. Na pewno będziemy częściej wybierać się do miasta i w bardziej zaludnione miejsca. 
 • Nauka komend -  troszkę topornie idzie nam nauka komendy siad ale za to waruj już wykonuje chętnie :)
 •  Przywołanie -  a dokładniej reakcja na imię, niektórym mogłoby się wydawać, że trochę za dużo tych celów ale przywołanie ćwiczymy prawie cały czas (podczas spacerów, kiedy chcę aby do mnie przyszła..)
 

 Bonus

 • Socjalizacja z psami -  jest coraz lepiej, coraz mniej spin a gdy już jakaś się trafi to Bonus się wycofuje (najczęściej spotykany pies atakuje)
 • Przywołanie - chcę aby przywołanie i odwołanie było idealne. Obecnie spuszczam Bonusa ze smyczy tylko w lesie (gdzie odwołanie nie zawsze się sprawdza) oraz na polach, w innych miejscach boję się, że mi zwieje
 • Obedience - chcę w końcu zacząć ćwiczyć OBI z kluską, więc dlaczego nie zacząć podstaw w sierpniu ?
 

14 komentarzy:

 1. Koniecznie opisz postępy swoich psiaków :D
  ~ Miri

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki za powodzenie :D
  Ale czy z Mini nie lepiej byłoby na początku jeździć w mniej zaludnione miejsca i stopniowo zwiększać zaludnienie skoro piszesz, że zaczyna świrować :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, będziemy wszystko stopniowo robić. Napisałam w bardziej zaludnione ze względu na to, że tutaj na spacerach bardzo rzadko kogoś spotykamy ;)

   Usuń
 3. No to powodzenia ! ;)
  Czekam na relacje w takim razie ! :)
  Pozdrawiamy, Goldenowelove

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzenia! :) Myślę,że razem z Ironem również się tego podejmiemy :)
  ironniesamowitypies.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia! :) Zastanawiam się czy sama nie wziąć udziału w projekcie. Na pewno w liście rzeczy do zrobienia byłoby poćwiczenie przywołania i socjal z innymi psami. O ile z ludźmi nie mamy problemu to spotkanie z psem przeważnie kończy się na spięciu przy obwąchiwaniu. Warto byłoby w końcu z tym powalczyć :)

  Pozdrawiam,
  www.piesradzi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. A może warto poszukać grupy spacerowej a Waszej okolicy? To świetnie wpływa na (re)socjal psa zarówno z innymi psami, jak i ludźmi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukałam, niestety mało kto jest chętny na spacer po Kalwarii bądź Wadowicach a do Krakowa nie mam jak dojechać :/

   Usuń
 7. Super, że kolejna osoba bierze udział w tym projekcie. Podobają mi się takie akcje, bo naprawdę motywują do dalszej pracy z psem i budują więź między człowiekiem i zwierzęciem. Koniecznie musisz opisać Wasze postępy :)
  Pozdrawiam, Czarne Kudełki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Powodzenia! My również może weźmiemy w tym udział, ale tylko tak "po cichu", tylko dla siebie, dla własnej satysfakcji :).

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie projekty to jeden z najlepszych sposobów na zmotywowanie ludzkiej części teamu do pracy i do ułożenia jakiegoś planu treningowego :). Powodzenia i trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 10. Trzymamy kciuki za to żeby wszystkie plany się udały!

  Pozdrawiamy i obserwujemy,
  Karelowo Kolorowo :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Powodzenia w realizacji :D Ani Ty, ani Bonus z Mini nie będziecie się nudzić ;)

  OdpowiedzUsuń