poniedziałek, 20 czerwca 2016

"Największy ośrodek szkoleniowy dzięki największej sztafecie" !


Chciałabym Was zaprosić na największą w Polsce sztafetę. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na budowę Ośrodka Szkoleniowego dla psów. Jak wiemy niektóre psy są wykorzystywane w policji, służbach celnych a także jako opiekunowie osób niepełnosprawnych. Dzięki właśnie tej sztafecie psy pomagające ludziom będą lepiej wyszkolone a co najważniejsze będzie ich więcej. Jeżeli się nie mylę dużo osób niepełnosprawnych w Polsce nie ma swojego psiego opiekuna a wiadomo, rodziny nie będzie z nami 24 na dobę. Na pewno takie psy przydadzą się także; policji, GOPR i innym służbą. Fundacja "Polish Working Dog Fundation" stara się zebrać pieniądze na różne sposoby a w tej chwili planują właśnie bieg charytatywny. 
"Początek biegu planowany jest na 27 sierpnia w malowniczej okolicy zamku Książ w Wałbrzychu. Zawodnicy będą mieli do pokonania 350 km podzielonych na 36 odcinków różnej długości (przeważnie 11 lub 10 km). Bieg został poprowadzony bardzo urokliwą trasą przez Góry Sowie, Srebrną Górę i Walim, a następnie przez Podgórze Sudeckie w okolicach Nysy. Potem uczestnicy przebiegną płaskowyż Głubczycki i skończą w centrum Ustronia"
 
 "Jak wiemy, psy są zwierzętami stadnymi. Współpraca podczas np. polowania leży w ich naturze. Dlatego idea sztafety tak dobrze oddaje ich charakter. Zawodnicy będą mogli zapisać się do jednej z trzech grup: sześcioosobowej, dziewięcioosobowej oraz dwunastoosobowej. W pierwszej grupie każdy z uczestników będzie musiał pokonać sześć odcinków, w drugiej cztery, a w ostatniej trzy. Jeżeli ktoś chce pobiec, ale nie będzie w stanie zorganizować zespołu, to organizatorzy zapewniają, że pomogą  i takie osoby zostaną przydzielone do odpowiedniej grupy."

Jeżeli nie lubicie biegać, z jakiś powodów nie chcecie, lub po prostu mieszkacie za daleko to udostępniajcie ! Ja postaram się być, lecz  nie wiem czy uda mi się załatwić transport. 
Możecie śledzić przygotowania do akcji i dowiedzieć się czegoś więcej na:
 Kontakt dla mediów:
Piotr Nowak
Organizator
TEAM RACE Sztafeta Południe

5 komentarzy:

 1. Może wezmę udział!
  Pozdrawiamy J&J

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda że ta impreza tak daleko od nas... Fajny cel, zapowiada się super zabawa!

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas na blogu też pojawiła się notka o tej sztafecie. Im nas więcej, tym lepiej. Mam nadzieję, że impreza się uda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby :) Dosyć ciekawa inwestycja zwłaszcza z uwagi na to, że ludzie niepełnosprawni rzadko kiedy mają swojego psiego opiekuna a na pewno byłoby im łatwiej.

   Usuń
 4. Wałbrzych :D prawie nasze miasto :D Mamy parę minut drogi i często tam jeździmy :) zobaczymy co da się zrobić!

  OdpowiedzUsuń